A napkollektor rendszer felépítése és működése
A napsugárzás energiáját alakítja át hõenergiává. A nap által közvetített és abból származó energiát alakítja át a napkollektor rendszer hőenergiává.Ezt a rendszert alapjaiban nem túl nehéz felépíteni egy hozzáértő szakembernek, aki műszaki területen kellő tapasztalattal és szaktudással rendelkezik.
A szolár tároló a napkollektor rendszer egy tartálya, amely hőcserélővel vagy a nélkül, akár füthető, vagy nem, de a kollektorral létrehozott hőenergiát melegvíz formájában tárolja. Három tárolófajta létezik, rövid, közepes és hosszú időtartalmú, utóbbi egy egész idényt képes kiszolgálni.
A napkollektor rendszer szolár szerkezetei
A napkollektor rendszer általában az épületgépészetben használt rendszereket használják, microprocesszoros, digitális szabályozó, ami méri a kollektorok és a tároló hőmérsékletét, és ez által a szivattyúk és a motoros szelepek üzemelését! A belépő és tárolt hőenergia különbsége nem haladhatja meg a 3 Celsius fokot. A napkollektor rendszer szolár keringető egysége tartalmazza a köri szivattyú és a többi szerelvényt. Szoláris szerelési egység tartalmazza a kollektor köri szivattyú és az egyéb szükséges szerelvényeket. A szolár rendszer biztosítás berendezése a tágulási tartály, amely a kör folyadék tágulását segíti elő, amely környezetkímélő fagyálló folyadékkal van tele, szükség van zárt tágulási tartályra. Csővezeték rendszer, a kollektort köti össze a hőcserélővel egy vörösrézcső, mely hőszigetelt.
A napkollektor rendszer hőcserélője
Vagy külső hőcserélő szerkezettel oldható meg, vagy tartály és hőcserélő összeépítésével, ami lehet fűtőköpeny, vagy csőkígyó. Általában a kétkörös napkollektor rendszer az elterjedtebb, aminek a lényege az, hogy a kollektor és a fogyatókör egymástól elválasztott.
Amennyiben tetszett a cikkünk, olvasson még érdekességeket az oldalon
a linkre kattintva.